• Veritons Song Contest was an online contest which took place between 2012 and 2017. A large number of countries around the world were represented in this contest and an incredible diversity in music was shown. You can still check the songs that took part in the 103 editions by accessing the Database.
[ New Messages · Members · Forum Rules · Search · RSS ]

Today's users:

Forum moderator: Gera  
Forum » Special Editions » VERITONS SONG CONTEST SPECIAL EDITION 03 » VERITONS SONG CONTEST EDITIA SPECIALA 03 - REZULTATE
VERITONS SONG CONTEST EDITIA SPECIALA 03 - REZULTATE
Gera Date: Sunday, 10 Nov 2013, 15:44 | Message # 1

Green Arrow

Legendary Member

Vreau sa va anunt de pe acum ca desi doar o piesa a obtinut cel mai mare punctaj si va lua trofeul acasa, in seara aceasta toata lumea este castigatoare. De ce? Pentru ca ati reusit sa strangeti laolalta cele mai bune piese romanesti, de azi si de ieri. Ne-ati facut sa simtim din nou romaneste, mai mult decat in zilele de zi cu zi si cel mai important, ne-ati facut sa simtim acest sentiment in orice zi din an, nu doar de ziua nationala. Asta a fost unul dintre motivele pentru care nu am organizat editia fix pe 1 decembrie. Trebuie sa invatam sa fim romani 365 de zile, nu doar una.

Si, pentru ca aceasta este ultima ocazie unde va vorbesc despre editia 100% romaneasca, vreau sa subliniez un fapt: Trebuie sa incetam sa mai ne stigmatizam tara si poporul. Nu suntem cea mai perfecta tara din cele ~195, dar nici cea mai proasta cu putinta. Trebuie sa invatam ca inainte de a arunca 'piatra', trebuie sa ne punem intrebarea daca noi am fi putut face mai bine. Trecutul nu se poate schimba, dar ghiciti ce? Viitorul este la mana noastra in totalitate. Noi, generatia tanara, putem face din Romania orice dorim noi. Ce ne lipseste? Vointa.

Trecand peste paranteza asta, vreau sa va multumesc tuturor pentru participare si sper ca v-ati simtit bine in cadrul acestei editii. Asa cum am zis, indiferent de rezultat, toata lumea e castigatoare.

Gera Date: Sunday, 10 Nov 2013, 18:53 | Message # 2

Green Arrow

Legendary Member
Cine credeti ca va castiga? :D

Andrew Date: Sunday, 10 Nov 2013, 18:56 | Message # 3

Mr. Robot

Platinum Member
Eu as vrea sa o faca Svetlana cu Bosquito, pentru ca sunt una din trupele mele preferate ever <3 Dar ma astept sa castige unul din cei care au trimis Paula Seling :-?
Adel97 Date: Sunday, 10 Nov 2013, 18:57 | Message # 4

Dróttning of Sverige

Elite Member
orice piesa va castiga eu sunt multumita de rezultat :D nu, serios..chiar mi-au placut toate piesele. se pare ca avem muzica mai buna decat credeam... xcheer
Gera Date: Sunday, 10 Nov 2013, 19:00 | Message # 5

Green Arrow

Legendary Member
Citat Adel97 ()
se pare ca avem muzica mai buna decat credeam...

+1

Gera Date: Sunday, 10 Nov 2013, 19:02 | Message # 6

Green Arrow

Legendary Member
Incepem? xcheer

Aatrox Date: Sunday, 10 Nov 2013, 19:05 | Message # 7

the Darkin Blade

Bronze Member
da sa incepem. eu vreau sa castige Marinna cu Smiley
Gera Date: Sunday, 10 Nov 2013, 19:07 | Message # 8

Green Arrow

Legendary Member
Bun. Incepem lunga noastra calatorie prin voturile romanilor. La sfarsitul acestei calatorii vom afla ce au ales romanii pe post de cea mai buna piesa romaneasca in VSC Special Edition 03.

Sa incepem!

Adel97 Date: Sunday, 10 Nov 2013, 19:09 | Message # 9

Dróttning of Sverige

Elite Member
am inceput bine  maspargderas
Gera Date: Sunday, 10 Nov 2013, 19:10 | Message # 10

Green Arrow

Legendary Member
Sa vedem ce are de zis Ank...

Gera Date: Sunday, 10 Nov 2013, 19:13 | Message # 11

Green Arrow

Legendary Member
Trecem la voturile lui Aatrox, care se afla si el in aceasta seara alaturi de noi. Si cele 12 puncte ale lui se duc catre...

Adel97 Date: Sunday, 10 Nov 2013, 19:13 | Message # 12

Dróttning of Sverige

Elite Member
mersi pentru 6, aatrox :*:*
Aatrox Date: Sunday, 10 Nov 2013, 19:15 | Message # 13

the Darkin Blade

Bronze Member
cu placere adel
Gera Date: Sunday, 10 Nov 2013, 19:17 | Message # 14

Green Arrow

Legendary Member
Mai departe avem placerea de a vedea voturile lui Adel97 xcheer

Gera Date: Sunday, 10 Nov 2013, 19:21 | Message # 15

Green Arrow

Legendary Member
Danzel calling ^^

Forum » Special Editions » VERITONS SONG CONTEST SPECIAL EDITION 03 » VERITONS SONG CONTEST EDITIA SPECIALA 03 - REZULTATE
Search: